Co potřebujete vědět o stažení z pití: nebezpečí, léčba, prevence

opilý muž u stolu s lahví alkoholu

Alkohol při jeho nerozumném užívání přináší mnoho obtíží jak člověku, který pije, tak jeho okolí. Při dlouhodobém opojení přátelé a blízcí nejen trpí, často jsou ohroženi. Systematické pití ničí zdraví alkoholika a může ho vést k předčasné smrti. Existuje mnoho možností, jak dostat člověka z pití. Můžete se obrátit na kliniku nebo se pokusit pomoci blízkým lidovými metodami. Vše závisí na délce pití, zvláštnostech kocoviny (abstinenční syndrom), vůli samotného alkoholika.

Pravý a falešný alkohol

Alkohol čas od času a dokonce i několik dní po sobě u příležitosti prodloužených svátků (Nový rok, svatba) se používá mnoho, ale ne všichni jdou do skutečného pití. Pokud se člověk může sám ukončit užívání alkoholických nápojů, protože si je vědom, že koledování skončilo, mu zítra třeba sednout za volant, nebo je čas jít do práce, pak to ještě není запой.

Rozlišit skutečný alkohol, když potřebujete požádat o pomoc, z pseudosostání může být podle těchto charakteristických znaků:

  • pití alkoholických nápojů několik dní po sobě s konstantním opilstvím;
  • neschopnost přestat pít alkohol sama o sobě, není dostatek vůle vzdát se dalšího panáka;
  • zhoršení fyzického a duševního stavu na pozadí neustálého užívání ethylalkoholu;
  • vznik těžkého kocovinového syndromu, který je odstraněn další dávkou alkoholu;
  • zvýšená tolerance ethanolu: užívaná dávka se neustále zvyšuje, dávivý reflex se otupuje.

Neschopnost samostatně vystoupit ze stavu intoxikace je hlavním znakem skutečného pití. A člověk do něj spontánně odchází. Doba trvání pití je velmi odlišná: od několika dnů do měsíce a ještě více. Po něm přichází těžká kocovina, která vyžaduje pomoc.

V čem je nebezpečí

Alkoholismus je závažné onemocnění, které vyžaduje léčbu. Pokud člověk často konzumuje alkohol, velmi rychle "vypadne" ze společnosti. Jeden jeho vzhled je schopen říci hodně. Neupravené oblečení, šedá pleť, zamlžené a neustále červené oči, nedostatek péče o sebe, třesoucí se ruce a vratká chůze okamžitě vydávají opilého člověka. S tím nikdo nechce komunikovat.

Pokud se dlouhodobá alkoholická intoxikace střídá s malými intervaly střízlivosti, způsobuje mnoho problémů v životě pijáka:

  • agresivní chování jak ve stavu alkoholické intoxikace, tak v případě vystřízlivění kvůli špatnému zdraví;
  • zranění, různé nehody, v zimě podchlazení a omrzliny kvůli ztrátě kontroly nad sebou;
  • problémy v práci, které vždy končí propuštěním a neschopností najít novou pozici;
  • konflikty v rodině a s přáteli, změna kruhu komunikace;
  • problémy s penězi, protože alkohol neustále potřebuje finanční prostředky;
  • pravidelné otravy nekvalitním alkoholem nebo pochybnými tekutinami obsahujícími alkohol.

To vše je často doplněno problémy se zákonem kvůli násilnému chování, rvačkám, krádežím apod. člověk trpí velmi zdravím a psychikou. Alkoholismus často přechází do závislosti a spolu s ním do syndromu imunodeficience. Nejsmutnějším výsledkem je předčasná smrt z nadměrného požívání alkoholických nápojů nebo technického alkoholu, nehody se smrtelnými následky.

Různé úrovně expozice alkoholu

мужчина со стаканом и бутылкой алкоголя

Ethylalkohol i při jednorázovém použití poškozuje zdraví, pokud není používán s mírou. Ale s jednorázovým vstupem do těla jsou játra a její enzymy schopny tuto toxickou sloučeninu recyklovat a zneškodnit, obnovit v krátkém období. Během pití alkoholu vstupuje do těla neustále, takže játra prostě nezvládají toxickou sloučeninu, dochází k neustálé otravě různých systémů a orgánů.

Z dlouhých opojení nejprve trpí:

  • Játra. Začíná její znovuzrození, rozvíjí se cirhóza. Játra je filtr, очистная systém našeho těla, vše prochází přes ni, je v první řadě trpí etanolu a jiných toxických nečistot, které jsou obsaženy v alkohol: сивушные oleje, альдегиды, methanol, barviva a příchutě.
  • Žaludek a střeva. Sváteční večírky jsou obvykle doprovázeny lahůdkami,ale ne pití. Když do něj alkoholik jde, úplně zapomene na jídlo. Odtud gastritida, žaludeční a střevní vřed, který může skončit probodnutím se smrtelným následkem.
  • Srdce. Alkoholici často mají infarkt a mrtvici, trpí hypertenzí, zejména během kocoviny. Při konstantním pití se krev silně zahušťuje, srdce je stále těžší pumpovat.
  • Lehké. Vzhledem k tomu, že imunitní systém je velmi slabý, v zimě často dochází k podchlazení, bronchitida, pneumonie, tuberkulóza se začínají rozvíjet.
  • Neplodnost. Při konzumaci alkoholických nápojů ve velkých dávkách trpí sexuální sféra u mužů a žen. Čím dříve je člověk závislý na alkoholu, tím větší je šance, že nebude mít potomky nebo porodí dítě s vážnými fyzickými nebo mentálními poruchami.

Na samém začátku užívání alkoholických nápojů se tělo snaží odmítnout vše nadbytečné pomocí dávivého reflexu. Postupně se ale zvyšuje tolerance etanolu, piják užívá stále výraznější dávky.

Kromě těchto problémů degraduje mozek a nervový systém. Začnou se třást ruce, vzniknou potíže s koordinací, tedy s pohyblivou chůzí. Postupně se rozvíjejí posedlosti, kvůli nimž dochází k záchvatům agrese, projevuje se násilí vůči blízkým a prostě se dostává pod ruku. Během opojení se zpravidla vyskytují halucinace. Jedná se o typické "bílé horko", doplněné vizemi, sluchovými halucinacemi, které mohou být dostatečně dlouhé. K tomu se mohou přidat záchvaty epilepsie, paralýza. Na pozadí deprese a špatného zdravotního stavu alkoholiků se rozvíjí tendence k sebevraždě.

Jak zachránit před opojením?

Léčba alkoholismu je docela možná,ale pro tuto osobu je nutné odstranit z pití. Zejména proto, že tento stav často představuje vážné ohrožení zdraví a života samotného alkoholika. Alkoholismus je správně nazýván závislostí, protože alkohol je tak ovládán pijákem, že sám nemůže přerušit řadu opilců a kocoviny. Potřebuje pomoc a lékařskou kvalifikaci.

Nejrychlejší a nejpravděpodobnější způsob je obrátit se na drogové centrum. V takovém zdravotnickém zařízení jsou vždy narkologové, kteří dokážou pomocí lékové terapie z nejtěžšího opojení vyvést doslova během několika hodin. Takové čištění těla od Stop etanolu a produktů jeho rozpadu se nazývá detoxikace.

Můžete odstranit z pití:

  • Na klinice. V tomto případě musí být pacient transportován do zdravotnického zařízení, kde mu bude poskytnuta pomoc: podají léky pomocí kapaček a injekcí. To je nejlepší volba, protože centrum má potřebné vybavení pro další vyšetření, je možné absolvovat hlubší detoxikaci a regeneraci během několika dní. Navíc klinika nemá přístup k alkoholu, což znamená, že nejsou možné poruchy.
  • Doma. Pokud pacient odmítá jít na kliniku nebo jeho stav neumožňuje transport, pak se praktikuje závěr z opojení doma. Pořád se mu říká nucený. Do domu přijede lékař, který s sebou přiveze všechny potřebné léky. Po provedení detoxikační procedury, to naplánuje další zotavení v příštích několika dnech.

Je důležité si uvědomit, že závěr z pití není léčbou alkoholismu, je to jen dočasné použití alkoholu a odstranění ohrožení života. Je to velmi důležitý krok. Ale jen ten první, který bez další léčby-kompletní rehabilitace, může rychle skončit s dalším opojením. Detoxikace na klinice je účinná a naprosto bezpečná, je optimální při dlouhodobém pití, pokud je alkoholik s velkým zážitkem, nemá vůbec žádnou vůli.

Jak se dostat z pití doma?

I když léky jednat rychle, lékaři jsou schopni vyrovnat se s nějakou mírou intoxikace, vystupují anonymně a jsou ochotni přijít na doma kdykoliv během dne, ale ne každý si může dovolit detox v soukromé klinice z finančních důvodů. Chcete-li Samostatně přerušit řadu opilců, je velmi důležitá psychologická nálada. Pokud neexistuje motivace a dostatečná vůle, pak se nic nestane, protože syndrom kocoviny je velmi nepříjemný stav ve fyzickém a psychologickém plánu. Alkoholik se bude snažit zbavit nepříjemných pocitů a neutěšeného stavu. To je důvod, proč stojí za to získat podporu blízkých a příbuzných lidí, kteří budou pomáhat a podporovat.

Můžete se dostat z pití sami pouze v malém věku a v nejaktuálnějších stavech, jinak může abstinenční syndrom vážně poškodit zdraví, zhoršit stav tak, že vyvolá život ohrožující podmínky. Pokud prudce přestanete pít alkohol, můžete se dostat do bílé horké vody.

Jak se dostat z pití doma s minimálním rizikem:

  • Postupně snižovat dávku. Chcete-li to provést, vezměte menší množství nápojů nebo je více zředěte vodou: sklenice na objemu bude stejná, ale etylalkohol v ní bude menší.
  • Zvyšte mezery mezi jídly alkoholu. Takže játra a další orgány budou mít větší šanci na zotavení, touha po alkoholu bude postupně oslabovat.
  • Jezte více tekutin. To může být voda, vč. s citronem a medem, tvrdý čaj a bylinné odvarky (máta, heřmánek), Morse a šťávy. Tekutina je nutná k odstranění všech škodlivých sloučenin z těla.
  • Vezměte léky proti bolesti. Z bolesti hlavy a křeče můžete použít No-shpu, nemá smysl tolerovat bolest.
  • Vyčistěte játra a gastrointestinální trakt. K tomu budou užitečné všechny sorbenty: Enterosgel, aktivní uhlí v dostatečném množství, Athoxyl nebo Smecta. Mohou být užívány v kurzu, konzumovány ihned po požití alkoholu. Před nevolností a zvracením zachrání Cerukal.

Při odchodu z pití je důležité jíst správně. Vzhledem k tomu, že gastrointestinální trakt má již tak silný úder, musí být výživa šetrná. Žádné pikantní, mastné, smažené potraviny by neměly být. Prvních pár dní je užitečné pít slanou vodu z kapusty, rajčat nebo okurek, abyste obnovili rovnováhu soli a odstranili dehydrataci. Velmi užitečné kyselé mléčné nápoje: ryazhenka, kefír, bílý jogurt. Poskytnou tělu bílkoviny, obnoví střevní mikroflóru a zlepší imunitu. Také stojí za to jíst všechny citrusové plody nebo vývar z růžových boků, protože jsou bohaté na vitamín C a obnovují obranyschopnost těla, dodávají živost. Pokud máte chuť k jídlu, můžete vstoupit do stravy na druhý den, ne příliš silné vývary a dietní polévky, viskózní kaše, zejména ovesné vločky. Teprve poté můžete přejít na obvyklé jídlo.

Jak si neublížit

Odchod z pití není tak jednoduchá záležitost. Velmi mnoho lidových metod je schopno ublížit.

пьяный мужчина лежит на полу со стаканом водки

Lékaři nedoporučují zachránit se před alkoholem takovými běžnými technikami:

  • Kontrastní sprcha. Při záchvatových stavech se krev silně zahušťuje. Pokusy rychle rozptýlit ji přes krevní cévy při náhlé změně teploty vody jsou plné infarktu nebo mrtvice. Pod zákazem jsou také lázně, sauny, pláž. Co můžete udělat, je vzít teplou nebo mírně chladnou sprchu.
  • Sportování. Jakékoli aktivní předzásobení zvýší zátěž již trpícího srdce. Povolena je pouze procházka pod širým nebem a lehká dechová gymnastika. Chcete-li zmírnit chvění v rukou a nohou, můžete použít masáž.
  • Corvalol a valokordin. Jedná se o bezpečné prostředky, ale pokud je abstinenční syndrom silně vyjádřen, tón mohou způsobit kóma. V každém případě by měly být užívány s opatrností.

Pokud se při pokusu dostat se z opojení samo o sobě stav pacienta nezlepší, ale pouze se zhorší, je nutné vyhledat lékařskou pomoc. Stačí zavolat drogového lékaře na dům, aby se stav zlepšil kapátkem z pití. Obvykle lékaři podávají roztok glukózy nebo Hemodézy, Reopoliglukinu a dalších léků. V závažných případech se podává Fenazepam, Relium, Seduxen. Jedná se o silné léky, které vyžadují nejen správné podání, ale také výpočet dávky s přihlédnutím ke stavu pacienta. Jejich jmenování je přísně zakázáno.

Jak zabránit opakovanému pití?

Stažení z pití ještě neznamená léčbu. Poté, co člověk протрезвеет, je třeba začít kompletní léčbu – rehabilitaci, protože alkohol je návykový nejen na fyzické, ale i psychické úrovni. Přemluvit alkoholika se zkušenostmi, aby se začal léčit, není snadné, protože problém neuznává. Hysterie a výhrůžky zde nebudou mít správný dopad. Pro pozitivní efekt je také nutné se obrátit na lékaře. Kromě volání drogového terapeuta do domu nabízejí soukromá centra i motivační brigády. Zkušený psycholog dokáže během několika hodin přemluvit i opilce, aby s léčbou začal.

Obecně platí, že léčba jakékoli závislosti zahrnuje tři fáze:

  • Detoxikace. Kromě stažení z pití, tělo potřebuje nějaký čas obnovit práci systémů a orgánů. K tomu, po vystřízlivění, jsou předepsány vitamíny, sedativa. Současně dochází k motivaci-stimulaci pacienta, aby souhlasil s plnohodnotnou léčbou a úplné zbavení se závislosti. V této fázi pracují drogoví odborníci na detoxikaci a pro motivaci psychologové.
  • Psychologická rehabilitace. Úkolem této fáze je pochopit jednotlivce, že můžete žít bez pravidelné dávky alkoholu, že alkohol a pití není řešením problému. Pro rehabilitaci se používají různé programy, například "12 kroků". Je to poměrně dlouhý proces, který může trvat několik měsíců. Se silným stupněm závislosti by měl být podán v nemocnici, aby byl neustálý dohled lékařů, nebylo možné se odtrhnout, komunikovat s obvyklým kruhem "známých", získat další dávku alkoholu.
  • Resocializace. V této fázi není pobyt v nemocnici nutný, stačí jen pravidelné konzultace s odborníky. Úkolem této fáze je přivést člověka zpět do společnosti: pomoci mu vytvořit vztahy v rodině, najít nové přátele, získat práci.

Zahájení léčby není tak těžké, jak se zdá. V případě dlouhodobého pití byste měli zavolat soukromou kliniku, podrobně popsat problém. Volání motivační brigády dražší, než je jen нарколога, ale v 9 z 10 případů to dává pozitivní výsledek – člověk souhlasí s tím, že na další běžné ošetření. Právě průchod rehabilitačního kurzu je nejúčinnějším prostředkem proti opakovaným poruchám. Dalším způsobem, jak chránit před chronickým zápalem, je kódování nebo lemování. Tato metoda může být kombinována s psychologickou rehabilitací, aby se dosáhlo trvalého pozitivního účinku.

Kódování jako prostředek prevence

Kódování je léčba alkoholismu pomocí léků nebo jiných metod (hypnóza, hardwarová expozice) s cílem vyvinout trvalou odmítnutí alkoholu. V každé situaci je metoda zvolena individuálně po konzultaci s odborníkem. Pro někoho je účinnějším mechanismem špatné zdraví, pro někoho strach.

Nejběžnější metodou je kódování léků nebo podsada. Tento způsob expozice spočívá v tom, že lék, který vstupuje do těla, způsobuje špatný zdravotní stav i při užívání minimálních dávek etanolu. To potlačuje touhu po pití alkoholu. Doba trvání léků je organická v čase, takže kódování musí být pravidelně opakováno.

Kódování je možné třemi způsoby:

  • Lemování-šití speciální kapsle s blokádou. Lékař narcolog dělá pacientům řez v kůži na takovém místě, aby se nemohl dostat sám, zašije kapsli s látkou, která je neslučitelná s etylalkoholem. Zákrok probíhá v lokální anestezii, vše se hojí doslova za pár dní. Z kapsle se lék postupně uvolňuje do těla. Nejčastěji se v medicíně používá Esperal, Torpedo, Nalrexon.
  • Podávání léku injekcí. Tato metoda bude užitečná, pokud je blokáda naléhavě nutná. Injekce se provádí pouze jednou, lék se injektuje do žíly a působí okamžitě. V některých případech je to efektivní řešení po odstranění z pití. Taková injekce může drogový terapeut udělat při volání domů. Dobrou akci mají Aqualong, Tetlong.
  • Užívání tablet. Tato metoda je užitečná pouze pro ty lidi, kteří mají trvalou motivaci nebo paralelně procházejí psychologickou rehabilitací. Koneckonců, v případě vynechání užívání léků nebude mít účinek, člověk se znovu zhroutí a půjde do pití.

Kódování některou z metod je možné pouze po úplném vyřazení z pití a vystřízlivění. Navíc před podáním je nutné, aby osoba po dobu 5-7 dnů nepila alkohol. Při provádění kódování lékař podrobně vysvětluje důsledky požití alkoholu, někdy tráví test: dát pacientovi trochu alkoholu, aby se člověk уяснил, jak se mu bude špatně. Po zakódování nemůžete konzumovat nejen tvrdý alkohol, ale i pivo, léky na alkohol. V závislosti na použitém léku a dalších faktorech může podklad stačit po dobu 4-6 měsíců.

Kromě lékařské terapie existují psychologické způsoby kódování ze pití. K tomu pacienti, kteří jsou náchylní k sugesci, pod hypnózou vysvětlují, jak škodlivé a nebezpečné je pít alkohol, jaké mohou být důsledky. Často je psychologický účinek kombinován s podsadou (pokud existuje možnost, že se pacient rozdělí – sám dostane kapsli nebo se obrátí na kliniku pro takovou službu).

Vlastnosti ženských nápojů

женщина с бокалом шампанского

Chronické opojení není jen problémem mužů. Ve skutečnosti se ženské tělo mnohem rychleji zvykne na toxické sloučeniny, závislost se může vyvinout v krátkém čase i z malých dávek alkoholu. To je způsobeno fyziologickými vlastnostmi. Ženy v těle obsahují méně tekutin než muži a více tuku. Tuková tkáň neabsorbuje ethanol, takže se do krve dostává více se stejným množstvím alkoholu. U mužů je alkohol silnější "zředěn", takže jeho toxický účinek je slabší. Také ženy produkují v těle méně specifický enzym dehydrogenázy, který je zodpovědný za zpracování ethylalkoholu. U žen je abstinenční syndrom po opojení mnohem závažnější.

U žen jsou důsledky opojení obzvláště nebezpečné, protože alkohol vede k degeneraci vaječníků a dalším patologiím reprodukčního systému, kvůli nimž žena ztrácí schopnost otěhotnět a porodit dítě. Ale i když se to stane, pak se dítě objeví s fyzickými a duševními abnormalitami.

Dalším problémem opojení je, že děti v rodinách, kde jeden nebo oba rodiče odcházejí do opojení, jsou často zneužívány. Z toho je pro ně těžké se učit a najít si přátele, mají myšlenky na sebevraždu.

Obecně platí, že léčba žen z alkoholismu a metody odstraňování opojení se neliší od metod, které jsou praktikovány pro muže. Rozdíl je pouze v tom, že ženy jsou emocionálnější, takže je pro ně důležitá práce s psychologem, podpora ve skupině, arteterapie. Kromě toho je pro ně důležitější podpora v období ресоциализации, protože k пьющей ženě postoj ve společnosti horší, jí musí čelit silnějším odsouzením ze strany přátel, blízkých, těžší obnovit sociální vazby.

Existují recidivy z piva?

Předpokládá se, že k alkoholismu a pití vede pouze silný alkohol, veškerá vina vodky. To není pravda. Vzhledem k tomu, "neškodné" pivo nebo nízkoalkoholické nápoje mohou také způsobit opojení a poškození těla.

Důvodů je několik:

  • K pivu se závislost vytváří v mladém věku. Kvůli tomu trpí fyzický vývoj a puberta dospívajících, i když pomaleji, ale játra se rozpadají a degradují mozek. Zavedený zvyk slabého alkoholu snadno přechází do závislosti na silném alkoholu.
  • Pivo se dá vypít víc. To způsobuje, že tělo má příliš mnoho tekutin, na srdci je zatížení velké. Navíc pivo a kalorické občerstvení k němu rychle způsobují přírůstek hmotnosti nebo obezitu.
  • Pivní pití je častým jevem na letní dovolené. Pěnový nápoj při konstantním užívání má špatný vliv na nervový systém. Postupně se člověku zdá, že bez dostatečné porce piva si nemůže odpočinout, odpočinout si.
  • Pivo je často vnímáno jako lék na kocovinu. Léčba následků silné intoxikace slabým opojením není řešením.

Pivo a nízkoalkoholické nápoje v raném věku vedou k narušení mozkové aktivity, snižuje se schopnost učit se. Nechte malé dávky ethylalkoholu, ale pravidelné, vedou k poruchám reprodukčního systému jak u chlapců, tak u dívek. Pivo kvůli stimulaci tvorby hormonů způsobuje poruchy endokrinního systému. Neustále pijící pivo muži vypadají jako ženy. Takže pití piva se zdá být neškodné. Vyžadují také léčbu.

Nutnost léčby

Každá metoda léčby opojení má omezení a kontraindikace. Léková terapie (lemování) je velmi rychlá a účinná metoda, ale nepoužívá se, pokud je pacient starší 60-65 let, má silné srdeční patologie. Také silné léky nejsou podávány během těhotenství, osobám s duševními poruchami. Ale to neznamená, že by se mělo pít samo. V takových případech je nutné praktikovat metody psychologického dopadu, arteterapie, pracovní terapie, bydlení v komunitách atd.

Pokud se opojení neléčí, alkoholismus bude postupovat. Alkoholik prostě nemůže existovat bez pravidelného pití alkoholu. V posledních stádiích této hrozné nemoci se člověk vůbec nemůže ovládat: nebude schopen nejen pracovat, ale i normálně se pohybovat, sloužit. Stane se přítěží pro blízké. V budoucnu se vnímání alkoholu otupí a tělo bude vyžadovat stále více etanolu. Pravidelné pití nápojů snižuje životnost v průměru o 15-20 let. Těžké opojení vede k vážným neurologickým komplikacím, paralýze. Velmi častá násilná smrt: z DPT, neslučitelné se životem zranění, rvačky.

Proto čím dříve začnete léčbu alkoholismu, tím větší je šance, že se člověk vrátí do normálního života. Prvním krokem je prolomení začarovaného kruhu intoxikace, abstinenčního syndromu a opět intoxikace. Pouze pokud opustíte opojení, můžete zahájit léčbu a zbavit se této závislosti. K tomu je třeba se obrátit na zdravotní středisko.

Наши услуги отличаются
  1. Конфиденциальностью – информация о личности пациента не разглашается.
  2. Оперативностью — мы отправляем докторов и принимаем пациентов в клинике круглосуточно.
  3. Ценой — стоимость лечения лояльная и будет по карману любой семье.
  4. Индивидуальностью подхода. Мы понимаем, что ситуации разные, поэтому терапия проводится с учетом индивидуальных особенностей.

Редактор статьи — врач нашей клиники v Novosibirsku:

Калюжная Марина Александровна

Последняя модерация: 21 Апреля 2024

ВЕРСИЯ ДЛЯ СЛАБОВИДЯЩИХ